2014 Başak Burcu Yorumu

Zodyak’ın bazı mensuplarının siz Başak’ları pek sevmediklerini, hatta arkanızdan ‘aşırı titiz, aşırı plancı, mesafeli’ gibi dedikodular yaptıklarını biliyorsunuzdur; ama aramızda kalsın, bunlar genelde içi boş birer şehir efsanesinden başka bir şey değildir. Çünkü sizler, aslında son derece dost canlısı ve renkli insanlarsınız; ama bu yönünüzü sadece ruhunuzu anlayacak kişilere gösterirsiniz. Başak’lar, oldukça feminen bir sembol olan ‘Bakire’ sıfatıyla tanımlandıkları için, bazıları onların zayıf ya da deneyimsiz bireyler oldukları gibi bir önyargıya kapılmışlardır. Oysa Başak’lar, tam aksine son derece güçlüdürler. Hep en iyiyi isterler, kararlı ve yaratıcıdırlar. Ama göstermek istedikleri zaman ve istediklerine karşı…

SUSAN MİLLER’IN 2014 BURÇ YORUMLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!

Anadiliniz aşk ama…
Sadede gelelim ve siz tatlı, zeki ve derin ruhlu Başak’ları gelecek yıl neler bekliyor, onu anlatalım. 2014, sizi bir takım mücadelelerin içine girmeye zorlasa da, başınıza konuş sürecini son çeyreğine kadar uzatsa da bolca talih kuşunun konduğu bir yıl olacak sevgili Başak’lar… Bu mücadelelerden birisi de özel yaşamınızda karşınıza çıkacak. Sevgilinize, eşinize ya da müstakbel adaylara karşı, sanki herkesin bir gizli ajandası varmışçasına kuşkucu yaklaşmaktan vazgeçmek zorunda kalacaksınız; yani aslında kendi kendinizle mücadele edeceksiniz. Yine ilişkinizde (bekârlar için ailede) iş ya da parayla bağlantılı bazı sıkıntılar yaşayacaksınız. Önümüzdeki yıl oldukça vaktinizi ve enerjinizi alacak olan bu sorunla ilgili zamanında ve etkili müdahalede bulunmak zorunda kalacaksınız. Olayları akışına bırakırsanız, sorun çığ gibi büyüyebilir, kangrene dönüşebilir ve sonunda hayat arkadaşınızla ya da aile bireylerinizle olan ilişkilerinizi içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. Bu sorunu bir kenara bırakırsak; 2013’ü işe gömülerek geçirmiş olan evli ya da beraberliği olan Başak’ların bu yıl hayat arkadaşlarının kendileri için ne kadar önemli olduğunu anlayacaklarını söyleyebiliriz. Yalnız Başak’lar ise, derinlerde yaşanan bir birlikteliğin özlemine kapılacaklar ama bu yıl içinde karşılarına çıkacak olan kişinin onların bu isteklerini karşılama ihtimali epey zayıf görünüyor.

İş yaşamında baskılar…
İş hayatınızda da sizi, kaynağı çalışma ortamındaki baskının artması olan bazı değişimler bekliyor. Öncelikle iş yaşamınızda ilerleme sağlanması ya da pozisyonunuzun yükselmesi gibi müjdeleri aklınızdan silin. Yılın ilk çeyreğinde ilerleme ve yükselme yönünde girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz; ancak bunun iyi bir fikir olmadığını ve olumlu sonuç elde etmenizin çok düşük bir ihtimal olduğunu söylemeliyim. Eğer iş yaşamınızla ilgili bir takım hamlelerde bulunmak istiyorsanız, size 2014 sonbaharını beklemenizi tavsiye ederim. O zamana kadar, Zodyak’ın iş yaşamında planlı, akılcı ve kararlı bireyleri olarak şansınızı fazla zorlamamanız, elinizdeki koşullara razı olmanız en iyi yol gibi görünüyor.

Sabreden derviş köşeyi dönermiş!
Eğitim görmekte olan ya da eğitimine devam etmeyi tasarlayan Başak’ların şansı epey yaver gidecek. Bu yıl, eğitim alan ya da almak isteyen Başak’ların önüne birçok fırsat çıkacak ve eğitim maliyetlerini karşılamak açısından zorlanmayacaklar. Tabii bu durum, çalışan ya da çalışmak isteyen Başak’lar için yılın ilk yarısında aynı derecede parlak olmayacak. Ama üzülmeyin, bu finansal istikrarsızlık 2014’ün ilk altı ayında hemen hemen bütün burçları tehdit edecek; o nedenle üstünüze alınmayın. Zaten kasım ayı geldiğinde siz de mali açıdan rahatlayacak olan burçlardan birisiniz. Bu aylarda gelirinizin artması ya da finansal verilerinizin pozitife dönüşmesi gibi içinizi de dışınızı da ferahlatacak gelişmeler olacak. Yüklü miktarda alacağı olanlarınız varsa, belki Aralık ayı ortalarına kadar bu ödemeyi elde etmekte güçlük çekebilirler ama nihayetinde ya yıl bitmeden ya da 2015’in Ocak ayında hedeflerine ulaşacaklar.

Relax!
Mayıs ve Haziran aylarına kadar sağlık durumunuz gayet iyi; tabiri caizse domuz gibi olacaksınız. Ama Temmuz ayıyla birlikte bazı dolaşım sistemi rahatsızlıkları ve psikolojik / mental sorunlar kapınızı çalabilir. Tabii onlara kapıyı açıp açmamak sizin elinizde! Eğer stresten ve gereksiz gerilimlerden uzak durursanız, içeri girmekte çok ısrarcı olamayacaklardır. Bir önerim daha olacak; kaplıcalara ve masaja bu yıl biraz daha vakit ayırmaya ne dersiniz? Stresten uzak kalmanız ve hem bedeninizi hem ruhunuzu rahatlatmanız için bu yöntemlerin çok faydası olacaktır.

Biliyorum, yorumu okurken sık sık bir takım muhtemel olumsuzluklardan söz ettim; ama farkındaysanız, bunların hepsinin de bir çözümü olduğunu söyledim. Evet, 2014’te zaman zaman bazı sorunlarla mücadele etmek zorunda kalacaksınız; ama içinizdeki gücü ve kararlılığı ayakta tutabilirseniz bunların hepsini alt edeceksiniz. Ve işte o zaman, içinizi rahatlatan, kişisel gelişiminize ivme kazandıran güzelliklerle dolu bir yıla dönüşecek 2014…

Editörümüz Bu Yazıları da Öneriyor

Facebook Yorum Bölümü

Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir